TAO - plany, perspektywy

Awatar użytkownika
McKornik
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 3:12 pm

TAO - plany, perspektywy

Post autor: McKornik » wt lis 20, 2018 9:41 pm

Widzę, że na stronie TAO ukazują się nowe informacje. Mam pytanie do Mateusza. Czy pojawił się już na horyzoncie jakiś komercyjny albo badawczy projekt?

Myślicie, że ludzie (firmy, ośrodki badawcze, służby) są już gotowi na korzystanie z takich usług? Moim zdaniem nie. Tym bardziej w Polsce. Myślę, że ludzie jeszcze za bardzo są zakotwiczeni w świecie fizycznym i nie obchodzi ich sfera niefizyczna. Mawia się, że to popyt generuje podaż, a nie odwrotnie więc wydaje mi się, że ciężko będzie sprzedać taką usługę.

Zastanawiam się, czy zakres działalności podany w zakładce OFERTA nie jest za szeroki i czy przez to nie będzie odstraszał.

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie krytykuję, tylko dzielę się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami.

Awatar użytkownika
Draq
Site Admin
Posty: 75
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 3:28 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TAO - plany, perspektywy

Post autor: Draq » śr lis 21, 2018 12:52 pm

Czy pojawił się już na horyzoncie jakiś komercyjny albo badawczy projekt?
Jest jeden bardzo obiecujący projekt - FraWaves, który jest zwieńczeniem doświadczeń z pozaziemską inteligencją. Jest to pewien uniwersalny kosmiczny język, który może mieć zastosowanie w różnych technologiach. Celem jest praktyczne wykorzystanie tej wiedzy.
Myślicie, że ludzie (firmy, ośrodki badawcze, służby) są już gotowi na korzystanie z takich usług? Moim zdaniem nie. Tym bardziej w Polsce.
W małym procencie, ale są. Na razie celem nie jest szerzenie usług na masową skalę. Ponadto nie zamykamy się na Polskę. Jest prowizoryczna strona w języku angielskim. Kasia wyraziła chęć tłumaczenia na ten język, a Pływak na język niemiecki.
Mawia się, że to popyt generuje podaż, a nie odwrotnie więc wydaje mi się, że ciężko będzie sprzedać taką usługę.
Myślę, że sukcesem również jest dać ludziom coś , czego do końca nie byli świadomi, że potrzebują, bo po prostu tego nie było. Można również kreować potrzeby. Myślę, że my będziemy gdzieś pomiędzy zaspokajaniem potrzeb a ich tworzeniem.
Zastanawiam się, czy zakres działalności podany w zakładce OFERTA nie jest za szeroki i czy przez to nie będzie odstraszał.
Prawdopodobnie jest. Jak już więcej osób będzie w naszej ekipie i kształt TAO bardziej się zarysuje, to myślę, że wtedy będziemy w stanie ten temat lepiej sprecyzować.
Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie krytykuję, tylko dzielę się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami.
Dziękuje, że się nimi dzielisz.

Myślę, że gdzieś w lutym będzie dużo więcej informacji. Na razie skupiam się na warsztatach, które odbędą się pod koniec stycznia i na wydaniu książki.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ